Plaukimas su baidarėmis

Siūlome nebrangias baidarių nuomos paslaugas plaukimams Ančios upe, Seiros upe, Merkio upe, Nemunu, Grūda, Ratnyčėle  bei kitais upeliais ar upėmis. Kad klientams būtų lengviau išsirinkti norimą upelį ar maršrutą, pateikiame trumpus upelių aprašymus.


Plaukimas su baidarėmis Ratnyčėlės upeliu

Upelis seklus, siauras, vingiuotas ir posraunis, su laukine gamta. Čia daug nuvirtusių medžių, tačiau tik keletoje vietų tenka valtelę persinešti. Nuobodžiauti plaukiant šiuo upeliu, tikrai neteks. Nors maršrutas nuo Naujasodės kaino iki Druskininkų nėra ilgas, bet tikrai smagus ir netradicinis. Praplaukiant upeliu galima stebėti Antano Česnulio skulptūrų parką.


Plaukimas su baidarėmis Grūdos upe arba Ūlos upe

Tai vieni ekstremaliausių upelių pietų Lietuvoje. Vandens lygį stipriai įtakoja sausros. Upeliai sraunūs, ganėtinai siauri ir vingiuoti, turi slenksčių, užvirtusių medžių. Nepatartina plaukti su mažais vaikais, nes yra nemaža tikimybė išvirsti, tačiau ekstremalesnio plaukimo mėgėjams tai puikūs upeliukai.


Plaukimas su baidarėmis Ančios upe

Vienas įdomesnių Lietuvos upelių. Čia neteks krapštyti nosies. Ančios upelis – posraunis, todėl plaukiant tenka pastoviai darbuotis irklais, reguliuojant valties kryptį. Upelis siaurokas (vidutiniškai 3-5 metrai), kai kur išplatėja iki ~10 metrų. Nepraplaukiamų vietų tik keletas ir tai tik labiau žemupyje. Gylis – nepastovus. Aukštupyje, nuo Ančios ežero, upelis tikrai seklus, gylis vos iki kelių. Tik kai kur pasitaiko šiek tiek gilesnių vietų. Artėjant prie Kapšiamiesčio miestelio, upelis nestipriai paplatėja. Praplaukus Kapčiamiestį, Ančia tampa gilesnė, su laukine gamta, kai kur gerokai išplatėja. Čia keliose vietose gali tekti bandyti pralysti pro nuvirtusius medžius, arba prasinešti valteles.
Galimi keli maršrutai: pirmas maršrutas – nuo Ančios ežero iki Kapčiamiesčio, antras – nuo Kapčiamiesčio iki Baltosios Ančios HE tvenkinio, trečias – nuo Baltosios Ančios HES iki Nemuno. Upelis tinka plaukimui su vaikais.

 


Plaukimas su baidarėmis Seiros upeliu

Tai ne tradicinis, turistų nutryptas upeliūkštis. Jame vandens lygis priklauso nuo sezoniškumo, tačiau bet kokiu atveju, upelis neskirtas paprastiems turistautojams. Seira yra siaura ir nesrauni, plaukimas primena kelionę Amazonės džiunglių upeliu. Aplinkui daug pelkynų, nendrynų, nepaliesta gamta ir pan..


Plaukimas su baidarėmis Merkio upe

Merkys – tai rami upė. Patogiausia startuoti nuo Valkininkų arba Varėnos. Merkio upės kraštovaizdis skirtingas. Kai kur ji išplatėja iki 20 metrų, kai kur susiaurėja vos iki 3m. Gylis irgi labai skirtingas. Nepraplaukiamų vietų galima rasti tik aukštupyje ir tik po gerų audrų. Upė labiau skirta ramiam pasiplaukiojimui, pasigrožėjimui gamta, idealiai tinka plaukimui su vaikais.


Plaukimas su baidarėmis Nemuno upe

Tai jau visiškas “relaksas”. Kuria Nemuno vieta beplauksi, visa tai atrodys kaip meditacinis laisvalaikio leidimas. Tačiau upės plotis sukelia didingumo jausmą. Dėl jos gylio ir pločio, čia išvirsti iš valtelės jau nepatartina. Pradėjus plaukti nuo Baltarusijos pasienio, čia galima sutikti keletą gražių salų. Viena tokių – MEILĖS sala ties Druskininkais.


 

Pateikiame keletą maršrutų

1-os dienos maršrutai:

Ančios elektrinė – Sventijansko kaimas* – trumpas, tačiau ekstremalus maršrutas išmėginsiantis Jūsų baidarės ar kanojos valdymo sugebėjimus. Jums reikės praplaukti pro užvirtusius medžius esant gana nemažai srovei. Baidare plaukiantiems pirmą kartą, ši trasa nerekomenduojama. Maršruto ilgis apie 4 km, plaukimo trukmė apie 1h 30 min.

Kapčiamiestis – Sventijansko kaimas – tai visos dienos plaukimas. Vaizdingas maršrutas, kuriame išmėginsite jėgas ramioje upėje, užtvankos ežere bei ekstremalesnėje atkarpoje besileisdami nuo elektrinės link Sventijansko kaimo.

Plaukimas Seira iki Sventijansko kaimo* – dienos arba pusdienio plaukimas mėgstantiems išmėginti mažiau turistų nutryptą maršrutą. Tačiau galimybė plaukti šiuo maršrutu gali priklausyti nuo vandens lygio. Daugiau informacijos telefonu 861443012.

Plaukimas Nemunu* – ramus plaukimas iki Druskininkų arba Liškiavos. Plaukimui Nemunu reikalingas pasienio leidimas.

NAUJIENA – Plaukimas su baidarėmis upeliu, kuriame parengtos įvairios užduotys ar kliūtys. Tai puikiai tinka norintiems pasivaržyti su komandos draugais smagiose rungtyse ir kartu papramogauti gamtoje plaukiojant baidarėmis. Apie tokias pramogas galite pasiskaityti plačiau pramogų kompleksuose “ESTAFETĖS SU BAIDARĖMIS”.

 

 

2-jų dienų maršrutas:

Jezdas arba Veisiejai – Sventijansko kaimas – smagus maršrutas nuo Veisiejų ežero iki Sventijansko kaimo pasižymintis tiek gamtovaizdžiu tiek įvairove.
Didžiausias dalyvių skaičius – 22 žmonės. Mažiausias dalyvių skaičius – 6 žmonės.
Kaina paprastą dieną – 20 eurų /baidarė. Viena baidare gali plaukti 2 žmonės.
Kaina savaitgaliais ir švenčių dienomis – 24 eurai /baidarė. Viena baidare gali plaukti 2 žmonės.
Rezervacija: būtina. Geriausiai tai padaryti likus bent jau savaitei iki pramogos.
Pastaba: galime sudaryti ir individualų plaukimo maršrutą.